Wrześniowy bukiet ślubny

Wrzesień należy do miesięcy, w których gości literka R w nazwie, a więc śluby w tym terminie należą do równie popularnych co latem!
Wrzesień mimo, ze kojarzy się z początkiem jesieni może być piękny i ciepły. Naturalne jest to, że wiele Par decyduje się na ślub właśnie w tym miesiącu. Wrzesień jest obfity w piękne, kwitnące rośliny. Dlatego wrześniowe bukiety ślubne są imponujące!

Oczywiście naszą najważniejszą propozycją jest kwiat, od którego nazwę podjął cały miesiąc – wrzos. Może być delikatną ozdobną wiązanki, bądź stanowić jej uzupełnienie. Jednak rewelacyjnie prezentuje się również samodzielnie! Idealne są do stylizacji romantycznych, boho i rustykalnych.

Warto też zastanowić się nad astrami, które kwitną w tym czasie. Są subtelne i delikatne. Idealne do ślubnego bukietu.

Kwitnące we wrześniu kwiaty na bukiet ślubny, które występują w powyższych kolorach, to przede wszystkim urocze cynie i dalie, efektowne lwie paszcze, złociste kraspedie czy lekko niedoceniane gerbery. Połączyć je można z różami, choć należy pamiętać, że u progu jesieni potrafią być one nawet kilkukrotnie droższe niż w środku lata. Jeśli natomiast nasz budżet na jesienne wesele jest raczej „pojemny”, a jednocześnie zależy nam na nieco bardziej awangardowych formach, rozważmy umieszczenie w ślubnej wiązance egzotycznych storczyków, kalii czy strelicji o soczystych i ciepłych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *