W CO SIĘ UBRAĆ NA KOMUNIĘ? 3 ZASADY DOBREGO STYLU

Za chwilę rozpocznie się sezon komunijny. Co założyć, aby nasz wygląd na tym szczególnym przyjęciu był odpowiedni? Istnieją zasady, które uchronią nas przed modową wpadką.

W odpowiedzi na niezliczone pytania: “czy wypada to założyć?” warto poznać 3 zasady, które łącznie składają się wrażenie elegancji.

Pierwsza zasada to stosowność, czyli dostosowanie stroju do odpowiedniej okazji. Komunia to uroczystość kościelna dlatego nieodpowiednie będą stroje wyzywające i zbyt roznegliżowane.
Ponad to, zasada ta oznacza, że strój należy również dopasować do odpowiedniej pory roku. Tak więc, np. wiosną odpowiednie będą rzeczy jasne, lekkie, przewiewne.

Drugą zasadą

jest proporcja, która oznacza umiejętność zgrania poszczególnych elementów garderoby oraz dopasowanie ich do sylwetki.

Trzecia zasada, bez której, nie ma mowy o elegancji to zadbanie o szczegóły. Nawet perfekcyjnie dobrana stylizacja może zostać zepsuta np. poprzez wystające zapięcie od stanika, świecące rajstopy, cenę na podeszwie buta czy prześwitującą bieliznę.

Co ubrać?

Uroczystość komunijna najczęściej kończy się przyjęciem w gronie rodziny. Na tę okoliczność najodpowiedniejszym wyborem będzie sukienka wizytowa lub koktajlowa. Sukienka koktajlowa to sukienka bardziej wytworna niż biurowa czy codzienna, ale mniej niż wieczorowa. Zazwyczaj powinna sięgać kolan oraz być wykonana z tkaniny zwiewnej. Może mieć koronkowe elementy, które dodadzą elegancji i szyku. Dobrym wyborem będzie dopasowanie marynarki, cienkiego cardiganu lub kurtki (ale nie sportowej).

Jaki materiał wybrać na tę okazję?

Najbardziej eleganckie ubrania szyje się z wełny, kaszmiru lub jedwabiu, mogą być z domieszkami sztucznych włókien. Dobrze się sprawdzą również materiały takie jak wiskoza oraz elementy lub taśmy koronkowe, które doskonale nadają się na tę uroczystość.
Ogromny wybór koronek dostępny jest w sklepie online: www.tiffany-materials.com

Powyższe zasady warto przestrzegać z uwagi na szacunek dla innych gości oraz dla gospodarzy, którzy zaprosili nas na komunię swojej pociechy. My sami postawimy się w roli osób obytych w świecie, o dobrym guście i wyczuciu oraz znających dobre zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *