Tkaniny ślubne – z jakiego materiału uszyć suknię ślubną ?

tkaniny ślubne

Tkaniny ślubne – z jakiego materiału uszyć suknię ślubną ?

Masz już w głowie pewien obraz swojej wymarzonej sukienki na ślub? Masz już wybrany krój, dodatki, początkową wizję ? Pamiętaj, że najważniejsze w kreacjach ślubnych są tkaniny ślubne, z którego są wykonane.

Zupełnie inny wygląd będzie miała satynowa suknia ślubna, a inaczej Panna Młoda będzie wyglądać w kreacji z tafty. Warto zastanowić się jakie tkaniny ślubne wybrać oraz czego potrzebujesz i oczekujesz od swojej kreacji ślubnej.

Jakie tkaniny ślubne są dla Ciebie odpowiednie ?

Baśniowa satyna, lekki tiul czy klasyczna koronka – każda tkanina jest zupełnie inna. Przedstawimy Tobie najpopularniejsze materiały na suknie ślubne, może to przybliży Ciebie do wybranej tej jednej jedynej.

  • Satyna

Jako rodzaj atłasu satyna jest do niego podobna. Jest lśniąca i gładka w dotyku, ale tylko z jednej strony. Z drugiej jest matowa. Typując satynę na kreacje ślubną możesz zauważyć, że wykonana jest z poliestru albo jedwabiu. Na rynku dostępne są różne grubości tego materiału – radzimy by na suknie ślubną wybrać grubszy materiał.

  • Tiul

Jest to bardzo urzekający materiał ślubny, który najczęściej wykorzystywany jest do welonów, halek pod sukienkę oraz dodatków na kreacji ślubnej. Tiul ma formę prześwitującej siateczki, czasem bywa sztywny, dlatego często jest wybierany przy komponowaniu z niego dekoracji na salę weselną, np. stroiki czy pompony.

  • Tafta

Panny Młode uwielbiają taftę za jej lekko mieniącą się formę. Pod różnym kątem gdy pada promień słoneczny zmienia ona swój odcień. Jeśli wybierzesz suknie ślubną z tafty to zastanów się czy wolisz całą gładką czy o wyjątkowej fakturze przypominającej gnieciony materiał. Taftę wytwarza się z jedwabiu albo z sztucznych włókien. Może to być wadą, ale tafta ślubna szeleści dość głośno.

  • Koronka

Wykonywane są one głównie z bawełny lub lnu. Koronki mają bardzo duże walory artystyczne, a suknie ślubne z nich wykonane są niejednokrotnie prawdziwym dziełem sztuki. Jeśli połączy się je z cekinami zachwycą każdego.

Należy pamiętać o tym by odpowiednio dobrać materiał oraz fason do sylwetki oraz urody Panny Młodej. Tylko w ten sposób uda się stworzyć idealną suknię ślubną, która wzbudzi zachwyt u wszystkich.

 

tkaniny ślubne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *