Główne kryteria przy wyborze sukni ślubnej

Jak wybrać odpowiednią stylizację ślubną?

Salony sukien ślubnych mają w swojej ofercie mnóstwo kreacji oraz tkaniny ślubne, a producenci co roku tworzą nowe kolekcje. Jak wybrać tą idealną suknię wśród tak wielkiego wyboru? Nie jest to aż tak skompilowane, jeśli wcześniej pomyślimy czego poszukujemy.

Kreacja ślubna powinna być elegancka i kobieca, ale przede wszystkim musi być odpowiednia na to wydarzenie. Nie powinno się przeholować z dużymi dekoltami, długością, czy przeźroczystościami. Suknia powinna nas ubrać, a nie przebrać. Nie bój się korzystać z porad profesjonalistów. W specjalistycznych salonach sukien ślubnych można otrzymać poradę związaną również z dodatkami i akcesoriami ślubnymi.

Podstawowe kryteria przy wyborze sukni ślubnej:

  1. Właściwy krój

Ważne jest dobranie kreacji, która pasuje do twojej sylwetki i podkreśli wszystkie jej atuty. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, która leży odpowiednio jest po prostu przymierzanie. Czasem panna młoda musi założyć kilkanaście modeli o różnych krojach, aby trafić na odpowiedni.

  1. Właściwy kolor

Kolor powinien pasować do karnacji i podkreślać Twoją urodę. Chociaż biały to wciąż tradycyjny wybór dla ślubnych sukni, coraz więcej kobiet decyduje się na inny kolor np. kwiatu czy aplikacji na sukni.

  1. Odpowiednie tkaniny ślubne

Gdy wybieramy tkaniny ślubne to musimy wziąć pod uwagę porę roku oraz styl ślubu. Zasadą jest, że im bardziej formalny styl tym bardziej wykwintne tkaniny ślubne.

Na wiosnę najczęściej wybierane są suknie z koronki i tafty, na lato – organdyny, markizety, piki, bawełny i lnu. Natomiast na jesień i zimę – satyny, brokatu, tafty oraz aksamitu.

  1. Charakter ślubu

Pamiętaj, że idealna suknia ślubna powinna podkreślać Twoją urodę i charakter, a także pasować do stylu wesela i miejsca, w którym się ono odbędzie oraz do pory roku.

Poradnik dla pana młodego

Należy zwrócić uwagę oczywiście również na pana młodego, np. jego wzrost, karnację itd. Według specjalistów mody męskiej, garnitur ślubny powinien być w kolorze granatowym, szarym lub grafitowym. Natomiast tkanina może mieć naturalny połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *