Tkaniny na suknie ślubne

Tkaniny na suknie ślubne

Uroczystość ślubna to jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu. Każda kobieta w tym wyjątkowym dniu chce wyglądać nienagannie i czuć się komfortowo, dlatego bardzo istotny jest odpowiedni dobór sukni ślubnej.  Najistotniejszy przy wyborze wymarzonej kreacji jest fason oraz materiał.  Kiedy już mamy świadomość jaki model sukienki jest odpowiedni dla danej sylwetki, należy zastanowić się nad tkaniną z jakiej powinna być ona uszyta.

Na jaką tkaninę się zdecydować?

Wiele kobiet nie przywiązuję uwagi do tego jakie tkaniny na suknie ślubne, użyto do powstania ich wymarzonej. Jest do dużym błędem, gdyż nie tylko aspekt wizualny jest istotny, ale również aspekt praktyczny.  Ten sam model sukni, stworzony z dwóch różnych tkanin będzie prezentował się zupełnie inaczej. Uzależnione jest to od właściwości danego materiału – jedne z nich przylegają do ciała inne zaś zwiewne i lekkie.

Tkaniny na suknie ślubne powinny być szlachetne. Naturalnym i najbardziej popularnym włóknem jest jedwab. Wyróżnia się on trwałością, elastycznością, ale i lekkością i połyskiem. Jest to jednak jeden z droższych materiałów, dlatego często łączy się gow projektach z domieszką innych tkanin. Bardzo często jedwab współgra z  satyną, która z jednej strony błyszczy, a z drugiej matowa. Jedwab występuję w wersji grubej oraz cienkiej – zaleca się wybór grubszej, gdyż lepiej się prezentuje.

Kolejne tkaniny na suknie ślubne to atłas i tafta. Atłas podobnie jak satyna z jednej strony jest lśniący i perłowy, a z drugiej prawie matowy. Ten gładszy materiał jest miły w dotyku i lejący. Tafta natomiast jest materiałem zmieniającym odcień pod wpływem padania kąta promieni słonecznych. Za wadę tej tkaniny można uznać jej hałaśliwość – szeleszczenie.  Zatem taki materiał nadaje się do sukienek szytych z wielu warstw.

Kobiety, które nie przepadają za błyskiem mogą wybrać na przykład szyfon czy też tiul lub koronki. Z tiulu często szyje się welony lub halki. Raczej nie nadaje się on jako tkanina wierzchnia gdyż szybko się gniecie. Ponadczasowym materiałem i niezwykle urokliwym jest oczywiście koronka. Ślubna kreacja może posiadać jedynie koronkowe dodatki, ale również cała może być uszyta z tego właśnie materiału. Często łączony się ją również z perłami, cekinami czy kryształkami. Koronka to elegancja sama w sobie.

Wybór tkaniny na suknie ślubne jest bardzo istotny, dlatego by uniknąć niepotrzebnych nerwów i problemów związanych z jej wyborem należy tą kwestię wcześniej przemyśleć. W dniu ślubu nic nie powinno Panny Młodej rozpraszać i dodatkowo stresować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *