Moda ślubna – w czym do ślubu

Moda ślubna

Moda ślubna – w czym do ślubu

W tym sezonie suknie ślubne są bardzo różnorodne – nie ma jednego stylu – jest sporo motywów z dawnych lat jak i kilka nowości. Podstawową tkaniną nadal jest koronka i florystyczne aplikacje, które naszywane na materiał tworzą wrażenie trójwymiarowości.

Jeżeli chodzi o kolory, to w tym sezonie, nie tylko biel. Pojawiają się również odcienie brzoskwini, bladego różu, szarości oraz kolor niebieski. Mimo przyzwyczajenia do białej sukni należy pamiętać, że nie wszystkim kobietom jest w tym kolorze dobrze. Nie zawsze odcień skóry, cery, włosów czy nawet oczu współgra z białym kolorem.

W tym roku widzimy zdecydowanie mniej nagiego ciała. Na ramionach pojawiły się przezroczyste i delikatne tkaniny upodobniające do krótkich rękawów. Możemy zauważyć, że w tegorocznym trendzie często występuje rękaw: długi, wąski, koronkowy. Długi rękaw zdecydowanie pasuje do głębokiego dekoltu w kształcie litery V.

Na wybiegach widzimy długie, szerokie rękawy w stylu hippie. Tiulowe rękawy dodają sukni romantyzmu i pięknie prezentują się w ruchu. Kolejnym detalem, który nadaje romantyczny wygląd są duże kokardy pod szyją czy w talii – najlepiej będą prezentować się na sukni minimalistycznej jako podstawowa ozdoba.

W tegorocznym trendzie pojawiła się suknia o długości 7/8. Dla kobiet, które czują się źle w sukniach do samej ziemi to ta długość jest idealna. Z tyłu nieco dłuższa nie ujmuje lat i nie krępuje ruchów.

Gdy państwo młodzi biorą ślub w okresie zimowym, panna młoda zamiast tradycyjnego bolerka może założyć pelerynę, narzutę albo płaszczyk wykonany z koronki, muślinu czy tiulu. Lekka peleryna idealnie zastępuje długi welon.

Dla odważnych panien młodych pojawiły się długie rozcięcia: z przodu, z tyłu albo po bokach. Są one dyskretne ponieważ pojawiają się podczas ruchu, np. podczas tańca.

Tegoroczne suknie ślubne są zdecydowanie romantyczne, a nawet czasem zalotne. Panny młode nie szokują już nagim ciałem, ramiona ukrywają pod tiulem. Są dyskretne ale subtelne.

Moda ślubna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *