Moda ślubna – w czym do ślubu

Moda ślubna

Moda ślubna – w czym do ślubu

W tym sezonie suknie ślubne są bardzo różnorodne – nie ma jednego stylu – jest sporo motywów z dawnych lat jak i kilka nowości. Podstawową tkaniną nadal jest koronka i florystyczne aplikacje, które naszywane na materiał tworzą wrażenie trójwymiarowości.

Jeżeli chodzi o kolory, to w tym sezonie, nie tylko biel. Pojawiają się również odcienie brzoskwini, bladego różu, szarości oraz kolor niebieski. Mimo przyzwyczajenia do białej sukni należy pamiętać, że nie wszystkim kobietom jest w tym kolorze dobrze. Nie zawsze odcień skóry, cery, włosów czy nawet oczu współgra z białym kolorem.

W tym roku widzimy zdecydowanie mniej nagiego ciała. Na ramionach pojawiły się przezroczyste i delikatne tkaniny upodobniające do krótkich rękawów. Możemy zauważyć, że w tegorocznym trendzie często występuje rękaw: długi, wąski, koronkowy. Długi rękaw zdecydowanie pasuje do głębokiego dekoltu w kształcie litery V.

Na wybiegach widzimy długie, szerokie rękawy w stylu hippie. Tiulowe rękawy dodają sukni romantyzmu i pięknie prezentują się w ruchu. Kolejnym detalem, który nadaje romantyczny wygląd są duże kokardy pod szyją czy w talii – najlepiej będą prezentować się na sukni minimalistycznej jako podstawowa ozdoba.

W tegorocznym trendzie pojawiła się suknia o długości 7/8. Dla kobiet, które czują się źle w sukniach do samej ziemi to ta długość jest idealna. Z tyłu nieco dłuższa nie ujmuje lat i nie krępuje ruchów.

Gdy państwo młodzi biorą ślub w okresie zimowym, panna młoda zamiast tradycyjnego bolerka może założyć pelerynę, narzutę albo płaszczyk wykonany z koronki, muślinu czy tiulu. Lekka peleryna idealnie zastępuje długi welon.

Dla odważnych panien młodych pojawiły się długie rozcięcia: z przodu, z tyłu albo po bokach. Są one dyskretne ponieważ pojawiają się podczas ruchu, np. podczas tańca.

Tegoroczne suknie ślubne są zdecydowanie romantyczne, a nawet czasem zalotne. Panny młode nie szokują już nagim ciałem, ramiona ukrywają pod tiulem. Są dyskretne ale subtelne.

Moda ślubna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *