Materiały ślubne i wskazówki dotyczące wyboru welonu ślubnego

Znajdź odpowiednią długość

Krótsze welony pasują do twojego nieformalnego lub retro stylu, natomiast dłuższe welony bardziej współgrają z tradycją i formalnością, ale są też najbardziej uniwersalne. Jeśli nie możesz zdecydować się na jakiś konkretny to możesz zawsze wybrać klasyczne materiały ślubne.

Wybierz tkaninę

Pamiętaj, że tiul to klasyczny wybór na welon, ale w zależności od tego, jaką masz suknie, są też inne materiały ślubne do przemyślenia: koronki, jedwab i satyna. W większości przypadków tiul jest najbardziej ekonomiczną opcją w porównaniu z droższymi tkaninami – materiały ślubne syntetyczne, takie jak tiul, zachowują swój kształt i mają jaśniejszy wygląd niż jedwab i satyna.

Wyobraź sobie swoją fryzurę

Zanim zdecydujesz się na welon, zastanów się jaką chciałabyś fryzurę – może to wpłynąć na ostateczną decyzję o wyborze welonu. Jeśli masz zrobiona fryzurę, możesz nosić welon powyżej lub poniżej kokonu. Przypięcie go powyżej daje mu większą objętość i pozwala uzyskać bardziej klasyczny wygląd, a umieszczenie go poniżej wydaje się nowoczesne i skupia się na stylowym up-down.

Zaakceptuj akcesoria

To nie tylko twoja fryzura może wpływać na rodzaj welonu, ale również na akcesoria do włosów. Na przykład szeroki welon nie będzie dobrze wyglądać z równie ogromną tiarą. Zamiast tego, klasyczne style wyglądają najlepiej z królewskim toporem lub opaską z kryształami. Welony mantille są tradycyjnie noszone z ozdobnym grzebieniem; welony halo potrzebują wieńca lub opaski, aby utrzymać je na miejscu. Możesz użyć swoich akcesoriów, przymocować welon do swojej fryzury za pomocą przezroczystego grzebienia, który nie będzie widoczny.

Pokaż się od tyłu

Czy tył twojej sukni ślubnej ma jakiś piękny, dekoracyjny detal? Nie chowaj go pod zbyt wieloma warstwami tiulu lub ścianki ciężkiej satynowej tkaniny – zamiast tego zdecyduj się na bardzo przezroczysty welon z tylko jedną lub dwiema warstwami, aby pokazać te wspaniałe detale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *