Materiały ślubne – weselne dekoracje

Materiały ślubne – weselne dekoracje

Wyjątkowa oprawa uroczystości weselnej wcale nie musi wiązać się z wielkim wydatkiem finansowym. Różnorodne dekoracje ścienne, czy też pokrywające krzesła można wykonać samodzielnie kupując odpowiednie materiały ślubne. Wszystko co potrzeba to jedynie trochę zaangażowania, maszyna do szycia oraz pomysłowość. Elementy te wystarczą by z nawet bardzo mało interesującej sali bankietowej przeistoczyć ją w wyjątkowe wnętrze.

Poniżej kilka propozycji i materiały ślubne, które sprawdzą się przy aranżacji sal weselnych – które można wykorzystać następnie podczas innych uroczystości.

Niedrogie i robiące wrażenie rozwiązania

Jednym z nich może być organza – materiał wyjątkowo delikatny i przeźroczysty. Jest lekko połyskująca i często wykorzystywana jest do dekorowania stołów, krzeseł czy ślubnego auta.  Organze można łączyć z dekoracjami kwiatowymi. Do niewątpliwych zalet organzy można zaliczyć jej niewygórowaną cenę ponadto szeroką gamę kolorów oaz efektowny wygląd.  Jest to jednak materiał przeźroczysty, nie kryjący permanentnie podłoża, trzeba często więc użyć kilku warstw tkaniny.

Kolejnym materiałem, który można wykorzystać jest poliester – matowy lub lekko błyszczący.  Jest to tkanina, którą świetnie można wykorzystać przy zdobieniu elementu sali – ściany za młodą parą oraz jako pokrowiec na krzesła.  Może być on cienki i lekko przeźroczysty lub gruby i lejący.

Tiul to również materiał, który można użyć w dekorowaniu wnętrz. Tkanina ta świetnie się układa lecz jeśli chodzi o prasowanie nie jest on najlepszy dlatego zwykle używa się go jednokrotnie. Cena jego jest jednak niska, a efekt dekoracyjny niezwykle efektowny i nadaje nutki romantyzmu.

Sztywny, cieniutki materiał – fizelina, która doskonale sprawdzi się podczas tworzenia serwetek. Jest ona niezwykle tania oraz posiada wiele kolorów. Jest ona jednak materiałem jednorazowym.

Elegancja i klasa

Woal  to materiał. Który również jest najczęściej wykorzystywany do dekorowania welonów czy sukien ślubnych. Materiał ten może służyć również jako element wystroju weselnej sali. Ta elegancka tkanina idealnie sprawdzi się przy ozdabianiu także samochodu, kościoła czy stołów. Tego typu materiały ślubne są nieprzezroczyste, ukrywają więc wszelkie nierówności czy też ściany w niepożądanym kolorze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *