Kwarantanna. Praca zdalna – jak się ubrać?

Praca w pidżamach i kapciach czy lepiej się wystroić? Dress ode pracy zdalnej.

 Dobry wygląd dla każdego znaczy coś innego. Jednym wystarczy t-shirt i krem rozświetlający zamiast podkładu, a dla innych niezbędna jest garsonka. Jednak siadając w niej przed komputerem w domu można poczuć się trochę głupio.

Jak we wszystkim tak i w tym przypadku ważne jest to, by zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Do tej pory temat był raczej pomijany gdyż w Polsce kultura pracy zdalnej nie była popularna. Do czasu zagrożenia związanego z epidemią koronowirusa. W obecnej sytuacji wiele firm, które  do tej pory preferowały mieć swoich pracowników na oku zdecydowało się na oddelegowanie ich do pracy z domu.

Stąd nasuwa się pytanie: jak ubrać się do pracy zdalnej?

Strategie są różne. Freelancerski z całego świata mają na to swoje sposoby. Jedne na sesję przed komputerem zakładają parę swoich ulubionych Miu Miu, inne marynarkę, a jeszcze inne zwykły t-shirt.

 Na wideo spotkania warto założyć coś co w kamerze będzie dobrze wyglądało. Zalecane są koszule, eleganckie bluzki. Warto założyć ulubione i ładne rzeczy, gdyż podobno podnosi się wtedy nasz poziom własnej wartości 🙂 Poniżej przedstawiamy nasze koronkowe propozycje.

Jaka koronka nadaje się do pracy zdalnej?

Koronkowa sukienka

Najlepszy będzie delikatny wzór na czarnym materiale, do którego można dobrać prostą klasyczną

marynarkę. Taka stylizacja w kamerze będzie wygladała bardzo profesjonalnie!

Koronkowa bluzka

To kolejny rewelacyjny pomysł na klasyczną stylizację. Do białej lub kremowej bluzki z koronkowymi rękawami dobralibyśmy grafitową marynarkę.W naszych rekomendacjach nie ujęliśmy „dołu”, ale myślimy, że z wiadomych przyczyn nie do końca jest to konieczne 😉 Ponadto podczas wideokonferencji tak samo ważne jak ubranie jest to, co widać za plecami. Sztampowa biblioteczka, galeria rodzinnych zdjęć, usypana na krześle sterta ciuchów, a może krzątający się przy garach partner? Warto zdecydować świadomie i zrobić dobre

wrażenie. Nie chodzi tu wyłącznie o grę pozorów, ale o nastrój, dress code i jakość przekazu adekwatną do zaangażowania w pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *