Komunia  – o czym nie zapomnieć?

komunia

Komunia  – o czym nie zapomnieć?

Komunia to bardzo ważny dzień. Starannie dobrany strój komunijny, fryzura, dodatki komunijne, czy świeca komunijna, jest szereg rzeczy o których należy pamiętać w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej.

Jak powinny wyglądać przygotowania?

Sezon komunijny zbliża się nieubłaganie. Pierwsza tegoroczne komunia święta już na początku maja. Czas zatem najwyższy rozsyłać zaproszenia, dopinać szczegóły ubiorów komunijnych, rozglądać się za komunijnymi prezentami. Zakładamy, że wszyscy rodzice mają już za sobą etap decyzji gdzie i jak zorganizować przyjęcie komunijne. Niektórzy stawiają na wybór lokalu gastronomicznego i z odpowiednim wyprzedzeniem dokonali już rezerwacji. Inni natomiast z pewnością wolą zorganizować przyjęcie w swoich domach.

To zdecydowanie już odpowiednia pora na ostateczne dopinanie kwestii związanych z ubiorem komunijnym Waszych synów czy córek. W swojej ofercie każdy sklep internetowy z artykułami na I Komunię Świętą z pewnością oferuje taki arsenał, że znajdziecie coś dla siebie i zdążycie zamówić, by strój dotarł z odpowiednim wyprzedzeniem. Garnitury komunijne dla chłopców, sukienki komunijne dla dziewczynek, alby komunijne, szereg artykułów komunijnych, dewocjonaliów, dodatków komunijnych w tym książeczek do I komunii, świec komunijnych, różańców, pamiątek I komunii, bielizny komunijnej, wianuszków, halek – to wszystko często znajdziecie w jednym miejscu, jakim jest – dobry sklep internetowy poświęcony Pierwszej Komunii Świętej. Nie trzeba zatem biegać po sklepach, poświęcać ogromne ilości swojego czasu na dobór artykułów komunijnych, wszystko znajdziecie w jednym miejscu, zaoszczędzicie czas i swoje nerwy. Jeśli zamówicie wszystko do komunii już teraz lub w ciągu kilku najbliższych tygodni, możecie być pewni, że dostawcy zdążą dostarczyć Wam zamówione produkty.

Strój komunijny

Oczywiście zanim zamówicie kreacje komunijne, akcesoria czy dodatki komunijne, należy dokonać starannego wyboru wśród oferty jaką przedstawia sklep internetowy. Wiele razy spotykamy się z sytuacją, w której rodzice zastanawiają się, czy konsultować zakupy ze swoimi dziećmi. Niewątpliwie tak. Dziecko powinno wiedzieć wcześniej jak będzie ubrane, zaakceptować to. Co bowiem w sytuacji, gdy w dzień I Komunii Świętej, dziecko będzie zaskoczone strojem i nie będzie z niego zadowolone? Tak delikatne sprawy, mogą popsuć nastrój komunijny dzieciom, a także ich rodzicom. Jest jeszcze jeden aspekt. Dziecko powinno odczuwać, że to jest ten wyjątkowy i jedyny dzień w życiu, w którym wygląda tak jak sobie wymarzyło, a nie jak wymarzyli sobie rodzice.

Należy brać się do pracy i organizacji tak ważnego dnia jakim jest Komunia Święta. To czas przygotowań do Pierwszej Komunii! Ubiory komunijne już powinny być zamawiane, o ile jeszcze tego nie zrobiliście. To samo dotyczy dodatków komunijnych, akcesoriów komunijnych i biżuterii. Zegar tyka, majowy sezonu Komunii 2019 już coraz bliżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *