Jakie są rodzaje tkanin? Mini przewodnik

Jakie są rodzaje tkanin? Mini przewodnik

Chcesz zacząć szyć, przejrzałeś już nie jeden sklep internetowy, ale gubisz się w świecie tkanin? Nie wiesz jak dany rodzaj materiału będzie się układać i nadal zadajesz sobie pytanie: “z czego szyć”? Oto kilka podstawowych informacji na temat materiałów i tkanin dla początkujących.

Problemy z jakimi możesz się zmierzyć:

  • Niepasujące do siebie kolory
    Kiedy dobierałeś materiały wydawało Ci się, że to połączenie będzie po prostu idealne. Po uszyciu okazuje się, że wybrane wzory oraz kolory gryzą się ze sobą okropnie. Dlaczego tak wyszło? Zabrakło wizualizacji projektu. Nawet jeśli nie potrafisz samodzielnie nakreślić rysunku żurnalowego czy koncepcji projektowej i nanieść kolorów, weź manekina i spróbuj wstępnie upiąć połączenia wybranych materiałów. Odejdź od nich na chwilę, niech Twoje oczy odpoczną. Wróć za moment, prawdopodobnie łatwiej będzie Ci ocenić, czy dane surowce się nie gryzą. Zawsze możesz o opinie zapytać znajomych, rodzinę, poszukać inspiracji w na portalach społecznościowych czy też przejrzeć nie jeden sklep internetowy z materiałami i propozycjami.
  • Źle dobrane proporcje
    Coś jest nie tak jak powinno. Przymierzasz na sobie, na klientce, na przyjaciółce, na modelce, na manekinie. Ewidentnie coś jest nie tak – coś nie leży, ale nie wiesz tak do końca co. Rękaw niby w sam raz ale może kolano powinno być odsłonięte? Odpowiedź skrywa się w proporcjach, czyli jak ubranie dzieli sylwetkę, w jaki sposób są poprowadzone linie cięcia i szwy. W dużym skrócie jednym z rozwiązań mogą być pomysły z punktu pierwszego.
  • Inne wyobrażenie na temat projektu – inny efekt końcowy.
    Dół sukienki miał bardziej odstawać, rękaw miał być lejący, a zaplanowana falbana miała się układać w zupełnie inny sposób. Materiał niedobrany do projektu a może bardziej – materiał niedobrany do oczekiwanego efektu.

Sklep internetowy  – Jakie materiały kupować a jakich nie?

Przy wyborze materiałów kierujmy się dobrem swojego organizmu i stawiajmy na materiały pochodzenia naturalnego.

Nie ma zatem jednego, dobrego i słusznego wyjścia z tej sytuacji; produkcja większości materiałów wiąże się z użyciem substancji chemicznych, zużyciem wody i energii oraz produkcją odpadów i ścieków, które w krajach rozwijających się często przenikają do wód gruntowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *