6 zasad wyboru sukienki dla świadkowej

Moment, w którym przyjaciółka prosi Cię o bycie jej świadkową jest nie lada przeżyciem.

Świadkowanie jest bardzo odpowiedzialną funkcją i wiąże się z wieloma obowiązkami, dlatego należy się odpowiednio do tego przygotować. Poza nimi ważnym elementem jest wybór odpowiedniej sukienki lub zlecenie uszycia krawcowej wyjątkowej sukienki z odpowiednich wieczorowych materiałów! 

Coraz popularniejszym ostatnio rozwiązaniem jest też wybór druhen! Różnica między druhną a świadkową jest taka, że druhen można wybrać  wiele, a świadkowa może być tylko jednak jedna! W tym artykule podpowiemy jaki strój powinna wybrać świadkowa. 

Świadkowa ma znacznie więcej „nakazów i zakazów” niż zwyczajny gość, więc ważne jest dobre przygotowanie. Jej wygląd powinien określać odpowiedni dres code, który pozwoli jej czuć się komfortowo i pięknie.

 

Czy Panna Młoda powinna wybierać sukienkę dla świadkowej? 

To niewątpliwie ważne pytanie, które zadaje sobie każda Panna Młoda jak i świadkowa. Pomożemy Wam odpowiedzieć na kwestię tego czy Panna Młoda powinna ingerować w stylizację świadkowej. Stylistki i projektanci twierdzą, że o wybierze sukienki dla świadkowej powinna mieć decydujący głos Panna Młoda. Jednak inne zdanie mają nie inne zdanie. Zdecydowana większość Panien Młodych uwarzą, że świadkowe powinny same decydować o wyborze kreacji, dlatego to one powinny czuć się komfortowo. A, Wy jakiego jesteście zdania?

Jaką sukienkę powinna wybrać świadkowa? 

Ślub i wesele należą do bardzo ważnych i podniosłych uroczystości, które wymagają wyjątkowej kreacji, dlatego strój świadkowej powinien nie tylko godnie uzupełniać strój panny młodej ale również służyć jako autorytet dla gości. Strój powinien spełniać zasady ślubnego dress code’u gdyż taki istnieje! 

Najważniejsze zasady: 

1. Sukienka powinna być bardzo wizytowa o wyniosłym charakterze

2. Najodpowiedniejsza długość to midi

3. Niebłyszczący materiał

4. Sukienka nie powinna uwydatniać zbyt dużo ciał

5. Do kościoła należy zastosować okrycie wierzchnie

6. Należy zrezygnować z takich kolorów jak biel, czerwień, czerń. 

Sukienka dla  świadkowej powinna być stylowa i z klasą, tak więc przy wyborze sukienki należy poważnie się zastanowić czy chcemy ją kupić, czy też uszyć samemu gdyż wybór odpowiedniego materiału ma ogromne znaczenie, dlatego należy podejść do tego z rozwagą, by nie żałować jednosezonowego trendu. 

Jeżeli jednak trendy są dla Ciebie bardzo ważne to w tym sezonie bardzo modne są kreacje w typie infiniti – czyli sukienka wykonana z tiulowego materiału, którą wiąże bardzo różnie, np. Na jedno ramię, pokazując plecy, pokazując dekolt lub go zakrywając.

Sklepy oferują tysiące różnych sukienek, dlatego my zalecamy zlecenie uszycia krawcowej niepowtarzalnej sukienki, dzięki czemu jest pewność, że taka sama sukienka nie pojawi się nigdzie indziej. Szukając materiału zachęcamy do przejrzenia naszego sklepu – www.tiffany-materials.com, w którym znajdują się wszelkie materiały ślubne i wieczorowe, tiule, koronki i dodatki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *