6 rzeczy, o których należy pamiętać organizując ślub jesienią.

Ślub jesienią

Jesień to cudowna pora roku, ponieważ paleta barw oraz ich intensywność są oszałamiające. Ponadto naturalne dodatki takie jak kasztany czy liście mogą stanowić wspaniałe możliwości dekoracyjne. 

Przyjęło się, że większość ślubów i wesel jest organizowanych wiosną. Natomiast wesela jesienią mają tę ciepłą, magiczną aurę. Świat mieni się wtedy paletą wielu kolorów: czerwieni, pomarańczy, złota, brązu czy fioletu. Zatem organizując ślub jesienią warto wpleść te elementy! Przeczytaj pomysły na jesienne wesele.

1. Moda weselna jesienią

W tym zakresie branża ślubna ma bardzo dużo do zaoferowania szczególnie Pannom Młodym w zakresie sukni ślubnych. Mogę one być nieco cięższe, na długi rękaw, mogą mieć więcej dodatków w kolorach jesiennej palety. Jesień to jest też moment, w którym możesz założyć okrycie wierzchnie, takie jak: 

  • szal w mocnym kolorze,
  • uroczy sweterek,
  • wykwintna peleryna,
  • kurtka skórzana albo jeansowa!

Możliwości są nieograniczone i zależą tylko od Ciebie! Z kolei Pan Młody może się świetnie prezentować w brązowym garniturze lub złotych dodatkach. 

2. Bukiet Panny Młodej

Tutaj postaw na sezonowe elementy i zamiast różowego bukietu wykorzystaj żółte, pomarańczowe, purpurowe kwiaty, wrzosy czy jarzębinę. Sprawdzą się idealnie!

3. Elementy dekoracyjne 

Jesienią jest mnóstwo elementów jakie można wykorzystać przy zdobieniu wesela. Dekoratorki stworzą niesamowite efekty wykorzystując kasztany, jarzębinę i nieodzowny element jesieni jakim jest dynia! Dynie można wykorzystać nie tylko jako element wystroju, ale również jako np. Winietki czy podziękowania dla gości. 

4. Tort weselny

Tort może zostać ozdobiony jabłkami, liśćmi czy jarzębiną. Oczywiście to wszystko może być jadalne! Jesienne elementy można również wprowadzić w słodkościach, np.: muffinki z listkami, ciastka w kształcie dyni oraz słodkie jabłka i gruszki!

5. Oświetlenie

Światełka, lampiony czyli jesienny blask! Nie ma lepszej pory niż jesień na wzmożone wykorzystanie oświetlenia na weselu gdyż jesienią robi się dość szybko ciemno. Dlatego rewelacyjnie będą wyglądać lampiony, girlandy czy światełka. Stworzą one niesamowity efekt. Klimat Twojego wesela na pewno będzie niezapomniany!

6. Sesja zdjęciowa

Tło z różnokolorowych liści będzie stanowiło piękne otoczenie do zdjęć dlatego suknia ślubna będzie prezentować się przepięknie i świeżo na tle liści. Ponadto spadające liście stworzą niepowtarzalny efekt na zdjęciach. W związku z tym wiele par młodych decyduje się na ślub jesienią właśnie ze względu na cudowną sesję zdjęciową. 

 

Organizacja ślubu jesienią jest nie mniej efektowna co wiosną lub latem. Tak więc nie należy się obawiać jesiennej auty, ale przeistoczyć ją na swoją korzyść. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *