6 pomysłów na to, jak przyozdobić kościół na ślub

Ślub kościelny jest najważniejszym oraz jednym z najbardziej wzruszających momentów w życiu. Warto więc zadbać o to, aby ta chwila odbywał się w wyjątkowej scenerii i została zapamiętana na lata. Ważnym elementem przygotowań w tym przypadku jest dekoracja kościoła.

Lampiony

Można ustawić je na wejściu do kościoła, jak i przy ołtarzu. Tworzą romantyczny klimat i są bardzo często wybierane jako element dekoracji kościoła. Ich atutem poza tym, że wyglądają atrakcyjnie, jest również dostępność. Z łatwością kupicie je w prawie każdym sklepie w atrakcyjnej cenie.

Świeczki

Nadają one klimatu, jednak musicie pamiętać, żeby w odpowiedni sposób je zabezpieczyć tak, aby nikt ich nie przewrócił. Najbezpieczniej będzie je umieścić do szklanego naczynia lub postawić w miejscu, w którym nie będzie przechodzić dużo osób.

Dywan

Najczęściej spotykamy się z dywanem w kolorze czerwonym lub białym, jednak możecie wybrać także inny odcień. Wszystko zależy od motywu, w jakim urządzacie ślub. Dywan nada bardziej uroczysty i podniosły charakter. Ten w jasnym odcieniu również rozświetli wnętrze.

Kompozycje kwiatowe

Ewidentnie są to najbardziej popularne dekoracje kościoła na wesele. Mogą one udekorować praktycznie każde miejsce. Idealnie wyglądają kompozycje zawieszone na ławkach i ołtarzu głównym. Kwiatowe dekoracje kościoła zawsze będą wyglądać efektownie, a do ich wykonania najlepiej użyć kwiatów, które znajdują się również w bukiecie Panny Młodej.

Tiul i inne materiały ślubne

Tiul oraz inne materiały ślubne są często używane do ozdabiania kościoła. Z ich pomocą możecie w prosty sposób ozdobić ławki i krzesła. Możecie stworzyć różnego rodzaju kokardy, pompony i wiązania, które stworzą wyjątkową drogę prowadzącą Państwa Młodych wprost do ołtarza. Delikatne materiały ślubne możecie wzbogacić o białe lampki, które dodatkowo oświetlą wnętrze kościoła.

Płatki kwiatów

To idealne uzupełnienie dekoracji kościoła. Rozsypane wzdłuż ławek bądź dywanu dodadzą wdzięku i romantyzmu całemu wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *