5 zasad jak ubrać się na komunię?

Komunia Święta to jest z najważniejszych przeżyć religijnych w życiu dzieci. Wiąże się ono z późniejszym przyjęciem komunijnym, czyli musimy pamiętać, żeby zaplanować w co powinniśmy się ubrać, występując w roli gościa na imprezie. W końcu nie jesteśmy w tym dniu najważniejsi. Istotne jest, że Komunia Święta to uroczystość kościelna, więc moda to jedno, ale szacunek do miejsca jest zdecydowanie ważniejszy.

Stosownie do okazji

Stajemy przed problemem ubioru, kiedy nie ma reguł i nie możemy przesadzić z odświętnym strojem, ale też nie wybrać zbyt codziennej kreacji. Pamiętaj, że Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem religijnym i odbywa się w kościele. Nie przystoi więc ubrać się w wyzywający strój. Odpowiednią kreacją będzie strój formalny, odpowiedni do sytuacji. Najlepsza będzie klasyczna elegancja, sukienka do kolana, z krótkim lub długimi rękawami oraz delikatnym dekoltem. Typuj w stonowane kolory, takie jak beże czy pastele. Natomiast jeśli wybierzesz czerń, to zastaw ją z beżem, który rozjaśni stylizację.

Tutaj jak w przypadku wesela, wybór białej sukienki jest wyborem nieodpowiednim. Tego dnia biel jest przypisana dla dziecka. Zalecane są również delikatne i wiosenne stylizacje. Eleganckie koszule i długie spodnie także należą do stosownych i idealnie prezentujących się kreacji na takim przyjęciu. Można dobrać do nich delikatną biżuterię oraz baleriny lub czółenka.

Skromność to podstawa

Ze względu na szacunek dla dziecka i jego rodziców, odpowiednio dobrana kreacja pełni tutaj bardzo ważną rolę. Ubierz się elegancjo bez nietypowych dodatków. Stawiając na klasę, szyk i prostotę okażesz się nienagannie i nie wywołasz niepotrzebnych reakcji towarzyszów.

Przygotowując kreację należy kierować się modowym obyciem. Wybierz strój, który pasuje do okoliczności, roku, pory roku oraz pogody. Kieruj się swoją intuicją i dopasuj ubrania dopasowane do Ciebie oraz twojej figury. Dzięki temu będziesz sprawiała wrażenie kobiety, która zawsze prezentuje się z elegancją i klasą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *